Kwaliteit en toekomstbestendigheid: het zijn twee van Bikkel Bikes’ speerpunten. De firma bestaat al ruim 25 jaar en produceerde in 2008 zijn eerste e-bikes. Dat maakt het tot een van de meest ervaren fabrikanten van elektrische fietsen op de Nederlandse markt. Exclusief distributeur van het tweewielermerk is Louis Verwimp B.V., de groothandelaar die Ruud van Mil tot ambassadeur van onder andere Bikkel Bikes heeft benoemd. BikesBusiness sprak met hem over de unique selling points van het merk en over het Bikkel-model dat uitstekend uit de ANWB-test kwam.
Tekst: Michelle van der Harst
Lokale productie
“Bikkel is een echt Nederlands product, gemaakt in Nederweert”, vertelt Ruud. “Door de redelijk kleine productie kan er snel worden geschakeld en is de fabrikant flexibel – ook in deze gekke coronatijden. Bikkel Bikes is niet afhankelijk van de grote fabrieken in het Verre Oosten en kon daardoor de afgelopen twee jaar wél leveren. Hun lokale werkwijze heeft echt zijn voordelen.” De productie zijn ze nu wel wat aan het opschroeven, omdat ze de Benelux-markt willen veroveren. Ruud: “Het product en de aftersales zijn goed en er zijn voldoende productieaantallen; het merk is toekomst-proof. We willen het product zoals het nu is, verstevigen in de markt.” Met dat doeleinde werkt men ook aan het uitbreiden van het dealernetwerk.
Aftersales met korte lijntjes
Ook de aftersales is een belangrijk aspect voor Bikkel Bikes. “Een elektrische fiets is natuurlijk een servicegevoelig product”, vertelt Ruud. “Je e-bike moet een keer een update hebben, of er moet een band vervangen worden. Dan wil je graag bij de dealer bij jou om de hoek terecht kunnen. De aftersales is lastiger bij tweewielers waarvan de onderdelen van ver komen. Bikkel heeft alles zelf onder controle en heeft één aanspreekpunt in Nederweert. De korte lijntjes werken fantastisch en worden ook echt gewaardeerd.”
Als vierde uit de test
Van Mil: “Als klap op de vuurpijl van Bikkels succes, kwam de boost van de ANWB-test. De Ibee Tuba Disk Gates kreeg een 8,0 in de e-biketest van 2022 en die uitslag kun je niet manipuleren.” Benieuwd naar de Dapu- motor met een koppel van 85 nM, werd Ruud gevraagd naar de beoordeling van de ANWB, die luidde ‘vooral op vlakke stukken zeer krachtig. Soms bijna té krachtig.’ De Bikkel-ambassadeur licht toe: “In vergelijking met andere motoren die tussen de 40 en 60 nM zitten, is die van 85 nM heel sterk. Het is een beetje alsof ik jou steeds in een Volkswagen Golf laat rijden en je dan in één keer in een heel snelle Ferrari zet. Als je op eenzelfde manier op het gaspedaal drukt, ga je ook ineens snel vooruit. Daar moet je even aan wennen. Maar zo’n krachtige motor kan echt een voordeel zijn op de stukken van Nederland die niet vlak zijn. Op elk terrein staat deze fiets z’n mannetje. Het mooie is ook dat de dealer zelf kan spelen met de ondersteuning die de Dapu-motor geeft. Dat is onderscheidend ten opzichte van de concurrentie. En als je de motor wat lager zet, is de actieradius groter.”
Langdurige samenwerkingen
De relatie met dealers heeft Bikkel Bikes hoog in het vaandel staan. “We hebben nu ongeveer 200 dealers in de Benelux en die vinden we gewoon heel belangrijk. In coronatijd kreeg Bikkel vragen van dealers die bij andere merken niet geleverd kregen, maar we zeiden niet ‘kom maar, we geven jullie ook fietsen’, want dan zou ons huidige dealernetwerk misschien niks krijgen. Bikkel Bikes zoekt dealers om samen aan de toekomst te bouwen, voor een verbinding voor de komende 10 tot 20 jaar.”
Wilt u zich als dealer aan de kwaliteit van Bikkel Bikes committeren? Neem dan contact op met info@bikkelbikes.com of +31 495 547 221.
www.bikkelbikes.com
www.verwimp.nl