Widek, een Nederlandse producent van fietsaccessoires, is klaar voor de toekomst. Het familiebedrijf groeit enorm en om de vraag naar fietsbellen, snelbinders, handvatten en Qibbel fietsstoeltjes bij te kunnen houden is het tijd voor een flinke uitbreiding. Afgelopen maanden is er hard gewerkt aan een nieuwe, grotere fabriekshal van Widek. Het resultaat mag er zijn.
De fabriek, waar 98% van de producten worden gemaakt, is in totale oppervlakte vergroot van 5.500 naar 7.100 m². Een grote stap waarmee Widek niet alleen in capaciteit groeit, maar waarbij ook alle logistieke stromen van de fabriek onder de loep genomen zijn. De grond waarop gebouwd werd was al in het bezit van Widek. De extra aandacht voor de fiets door corona, de stijgende vraag naar Europese onderdelen en de verduurzaming van mobiliteit in de steden waren de trigger voor het bedrijf om deze stap te nemen.
In de nieuwe fabriekshal komt een nieuwe state-of-the-art spuitgieterij met productietorens en duurzame koelsystemen voor efficiënter spuitgieten. De capaciteit van Widek wordt hiermee vergroot van 14 naar 17 spuitgietmachines, met de mogelijkheid om tot 24 spuitgietmachines door te groeien. Daarnaast is er veel ruimte voor grotere machines, voor bijvoorbeeld handvatten. Widek ziet hier veel potentie in en wil hier in Europees perspectief in groeien. De uitbreiding is een belangrijke stap voor het bedrijf dat zich hiermee wil klaarstomen voor de toekomst.
Het doel van Widek is om in Europa eenzelfde marktaandeel te realiseren als nu in Nederland het geval is. Dankzij de nieuwe hal, de extra machines en de logistieke verbeteringen hoopt het bedrijf op een groei van 50% voor de aankomende jaren. Widek gaat 'hard werken aan hun Europese droom om zoveel mogelijk mensen in Europa te voorzien van mooie fietsaccessoires én om te werken aan innovatieve en bijzondere producten'.
Na de start van de uitbreiding in maart is eind september de nieuwe fabriekshal opgeleverd. Vanaf begin oktober is Widek begonnen met de verhuizing en intern hebben is het pand inmiddels al ingewijd. Het bedrijf wil nu de complete mogelijkheden van de nieuwe fabriekshal gaan benutten om daarmee de Europese droom te kunnen realiseren.